75/3*4+65 (85-53) - (28+16) / 4

+1
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 15:56
    0
    75/3*4+65 (85-53) - (28+16) / 4=2169

    1) 85-53=32

    2) 28+16=44

    3) 75/3=25

    4) 25*4=100

    5) 65*32=2080

    6) 44/4=11

    7) 100+2080=2180

    8) 2180-11=2169