230 + (712905+18235:35) * 8

+1
Ответы (2)
  1. 8 января, 10:25
    0
    230 + (712905+18235:35) * 8=5707638

    1) 18235:35=521

    2) 712905+521=713426

    3) 713426*8=5707408

    4) 230+5707408=5707638
  2. 8 января, 12:45
    0
    230 + (712905+18235:35) * 8=230 + (712905+621) * 8 = 230+713426*8 = 230+5707408 = 5707638