2*3/8+1*5/6

4*3/8+8*1/2

4*2/5+9*3/7

+4
Ответы (1)
  1. 28 сентября, 12:46
    0
    2*3/8+1*5/6=3/4+5/6=9/12+10/12=

    19/12=1 7/12

    4*3/8+8*1/2=3/2+4=1 1/2+4=5 1/2

    4*2/5+9*3/7=8/5+27/7=1 3/5+3 6/7=

    1 21/35+3 30/35=4 51/35=5 16/35