1)

(4 5/4+1 6/11) - 6/11

2)

(12 19/24+5 19/28) - 3 19/24

3)

10 5/14 - (3 5/13+3 1/7)

+2
Ответы (1)
  1. 13 марта, 15:33
    0
    1) (4 5/4+1 6/11) - 6/11

    1 6/11-6/11=1

    4 5/4+1=5 5/4=6 1/4

    2) (12 19/24+5 19/28) - 3 19/24

    12 19/24-3 19/24=9

    9+5 19/28=14 19/28

    3) 10 5/14 - (3 5/13+3 1/7) = 10 5/14-3 5/13-3 1/7

    10 5/14-3 1/7=10 5/14-3 2/14=7 3/14

    7 3/14-3 5/13=7 39/182-3 70/182=33

    31/182=32 151/182