0,1+0,03: (11/28-19/35) решить

+4
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 10:00
    0
    11/28-19/35=55/140-76/140=-21/140=

    -3/20

    0,03: (-3/20) = 3/10 * (-20/3) = - 2

    0,1 + (-2) = 0,1-2=-1,9