Вычисли (4, 0 (8) - 5, 0 (6) * 30 / 1, (3)

+1
Ответы (1)
  1. 2 января, 13:19
    0
    1) 4 8/90 - 5 6/90 = - (5 6/90 - 4 8/90) = - (4 96/90 - 4 8/90) =

    =-88/90=-44/45

    2) 30 / 1 3/9 = 30 / 12/9 = 30*9/12 = 5*9/2=45/2

    3) - 44/45 * 45/2 = - 22