3/10-9/25: (4-1 9/10) * 4/7

Это дроби

+5
Ответы (1)
  1. 20 июня, 13:29
    0
    3/10 - 9/25 : (4 - 1 9/10) * 4/7 = 99/490,

    1) 4 - 1 9/10 = 3 10/10 - 1 9/10 = 2 1/10,

    2) 9/25 : 2 1/10 = 9/25 : 21/10 = 9/25 * 10/21 = 6/35,

    3) 6/35 * 4/7 = 24/245,

    4) 3/10 - 24/245 = 147/490 - 48/490 = 99/490