2 - (6 7/8 - 7 1/3) : 3/4

+4
Ответы (2)
  1. 23 января, 04:34
    0
    6 7/8-7 1/3 = - 9/24

    -9/24 : 3/4 = - 1/2

    2 - (-1/2) = 2 1/2 = 2,5
  2. 23 января, 05:40
    0
    2 - (6 7/8-7 1/3) : 3/4 = 2-11/24:3/4=2-11/18=1 7/18