9 * (7/8+3/4) - 1:5/6*25/48

+2
Ответы (1)
  1. 13 марта, 03:04
    +1
    1) 7/8+3/4=7/8+6/8=13/8

    2) 9*13/8=9/1*13/8=117/8

    3) 1:5/6=1*5/6=6/5

    4) 6/5*25/48=5/8

    5) 117/8-5/8=112/8=14