5 7/8 - (2-1 1/15) : 4/25+5/6

+2
Ответы (1)
  1. 7 июня, 11:48
    0
    2-1 1/15=14/15

    14/15:4/25=14/15*25/4=35/6

    5 7/8-35/6=47/8-35/6=

    141/24-140/24=1/24

    1/24+5/6=1/24+20/24=21/24=7/8