Утвердите выражения: х - (2 х - (4 х+3)) ; 8m - (4n - (6m + (3n+5m)))

+2
Ответы (2)
  1. 14 ноября, 23:34
    0
    х - (2 х - (4 х+3)) = х-2 х+4 х+3=3 х+3

    8m - (4n - (6m + (3n+5m))) =

    8 м-4 н+6 м+3 н+5 м=19 м-н
  2. 14 ноября, 23:38
    0
    x - (2x - (4x+3)) = x - (2x-4x-3) = x-2x+4x+3=3x+3

    2)

    8m - (4n - (11m+3n)) = 8m - (4n-11m-3n) = 8m - (n-11m) = 8m-n+11m=19m-n