1) - 10 4/5:1 10/17 2) 4 1/9: (-0,74) 3) - 0,675: (-1 1/8) 4) 31,5: (1 2/5) 5) - 4,02: (-1 1/2)

6) 2 2/5: (-0,06)

+2
Ответы (1)
  1. 28 мая, 20:13
    0
    1) - 10 4/5:1 10/17 = - 54/5*17/27=-34/5=-6 4/5

    2) 4 1/9: (-0,74) = 37/9 * (-50/37) = - 50/9=-5 5/9

    3) - 0,675: (-1 1/8) = - 27/40 * (-8/9) = - 15

    4) 31,5: (1 2/5) = 31,5:1,4=22,5

    5) - 4,02: (-1 1/2) = - 4,02:1,5=-2,68

    6) 2 2/5: (-0,06) = 12/5 * (-50/3) = - 40