А) (3264+2453) - 453 б) 6387 - (6187-878) В) (3534+988) - 2534 г) (26785+1437) - 11785

+4
Ответы (1)
  1. 22 марта, 09:48
    0
    А) (3264+2453) - 453 = 5717-453=5264

    Б) 6387 - (6187-878) = 6387-5309 = 1078

    В) (3534+988) - 2534 = 4522-2534=1988

    Г) (26785+1437) - 11785 = 28222-11785=16437