1/4+2/9-5/36 = 3/4+4/5+1/20 = 3/4+5/12-1/9 = 4/15+2/5+7/10 =

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 21:49
    0
    1/4+2/9-5/36 = (9+8-5) / 36=12/36=1/3

    3/4+4/5+1/20 = (20+16+1) / 20=37/20=1 17/20

    3/4+5/12-1/9 = (27+15-4) / 36=38/36=1 2/36=1 1/18

    4/15+2/5+7/10 = (8+12+21) / 30=41/30=1 11/30