1) 26/45-16/30

2) 13/18-5/24

3) 1+3/8

4) 2-5/6

5) 3-10/17

6) 22 11/15-22

7) 12 9/25+7 32/50

8) 5 3/20-4 7/10

9) 11 1/4+3 7/10

10) 2 + 3/5

+4
Ответы (1)
  1. 3 ноября, 14:12
    0
    1) 26/45-16/30=52/90-48/90=4/90=2/45

    2) 13/18-5/24=52/72-15/72=37/72

    3) 1+3/8=1 3/8

    4) 2-5/6=1 1/6

    5) 3-10/17=2 7/10

    6) 22 11/15-22=11/15

    7) 12 9/25+7 32/50=12 18/50+7 32/50=20

    8) 5 3/20-4 7/10=5 3/20-4 14/20=9/20

    9) 11 1/4+3 7/10=11 5/20+3 14/20=25 19/20

    10) 2 + 3/5=2 3/5