1c40kg+6c30kg = 8c-6c40kg = 7c-600kg = 3c+55kg = 1000kg-1c =

+4
Ответы (1)
  1. 2 марта, 18:39
    0
    1c40kg+6c30kg = 140kg+630kg = 800kg

    8c-6c40kg = 800kg-640kg = 160kg

    7c-600kg = 700kg-600kg = 100kg

    3c+55kg = 300kg+55kg = 355kg

    1000kg-1c = 1000kg-100kg = 900kg