А) 0,5•74,8•2=?

б) 0,42•5,19+5,19•0,58=?

в) 62,9•1,8-62,7•1,8=?

+2
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 03:27
    0
    А) 0,5*74,8*2=74,8

    б) 0,42*5,19+5,19*0,58=

    1) 0,42*5,19=2,1798

    2) 5,19*0,58=3,0102

    3) 2,1798+3,0102=5,19

    в) 62,9*1,8-62,7*1,8=

    1) 62,9*1,8=113,22

    2) 62,7*1,8=112,86

    3) 113,22-112,86=0,36