100-18+72:9*8=?

100 - (18+72) : 9*8=?

+2
Ответы (1)
  1. 11 июля, 21:25
    0
    1. 100-18+72:9*8=146

    1) 72:9=8 2) 8*8=64 3) 100-18=82 4) 82+64=146

    2. 100 - (18+72) : 9*8=20

    1) 18+72=90 2) 90:9=10 3) 10*8=80 4) 100-80=20