12 2/7+5 5/14-4 5/7; 4 1/7+5 4/9-1 1/7-1 1/3:

+5
Ответы (1)
  1. 31 марта, 04:18
    0
    12 2/7+5 5/14-4 5/7=86/7+75/14-33/7 = (86*2+75*1-33*2) / 14=

    (172+75-66) / 14=181/14=12 13/14

    4 1/7+5 4/9-1 1/7-1 1/3=29/7+49/9-8/7-4/3 = (29*9+49*7-8*9-4*21) / 63=

    (261+343-72-84) / 63=448/63=64/9=7 1/9