0,7 * (34,1-18,4) + 0,5*18,6 - (9,8+1,6) * 1,4

+1
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 18:42
    0
    0,7 * (34,1-18,4) + 0,5*18,6 - (9,8+1,6) * 1,4=

    1) 34,1-18,4=15,7

    2) 9,8+1,6=11,4

    3) 0,7*15,7=10,99

    4) 0,5*18,6=9.3

    5) 11,4*1,4=15,96

    6) 10.99+9,3=20,29

    7) 20,29-15,96=4,33

    Ответ: 4,33.