1) 3x+4 = 15x-20

2) (7x-5) * 2=20

3) 1,2x+30=0,8x-20

4) 15x-10x+15=4x-10

5) x+2/3 - 2x-3/9=2

+2
Ответы (1)
  1. 7 августа, 04:11
    0
    1) 3 х-15 х=-20-4

    -12 х=-24

    х=2

    2) 14 х-10=20

    14 х=20+10

    14 х=30

    х=30/14

    3) 1,2 х-0,8 х=-20-30

    0,4 х=-50

    х=125

    4) 15 х-10 х+15 х-4 х=-10

    16 х=-10

    х=-10/16

    5) х-2 х=2-2/3+3/9

    х=1