3/4 : 2/3, 1/3 : (3/4+2/3), (1/3+1/2) : (3/7-2/5)

8 12/15 + 5 8/10, 4/15+4/8+4/7+31/56, 1/9+3/16+3/9-2/9

3/8 : 7/16, 4/31:7/8

+3
Ответы (1)
  1. 9 июня, 20:58
    0
    3/4+2/3=1 5/12

    3/5-1/3=4/15

    3/4-2/3=1/12

    3/4+2/14=1/2

    1/4-1/6=1/12

    3/5+1/3=14/15

    4/5+3/4=1 11/20

    7/10-1/4 = 9/20