5,2+2 * (2+2,2) : 4+7,2=?

+4
Ответы (1)
  1. 13 мая, 23:51
    0
    5,2+2 * (2+2,2) : 4+7,2=14,5

    1) 2+2,2=4,2

    2) 4,2:4=1,05

    3) 2*1,05=2,1

    4) 5,2+2,1=7,3

    5) 7,3+7,2=14,5