1/2 - (+4)

-5/11 - (-5/11)

-5 - (2 цел 1/3)

-8 - (-1/7)

1/6 - (+3)

-5/12 - (-4)

+1
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 07:50
    0
    1/2 - (+4) = 1/2-4=-3 1/2

    -5/11 - (-5/11) = - 5/11+5/11=0

    -5 - (2 цел 1/3) = - 5-2 1/3=-7 1/3

    -8 - (-1/7) = - 8+1/7=-7 6/7

    1/6 - (+3) = 1/6-3=-2 5/6

    -5/12 - (-4) = - 5/12+4=3 7/12