4 - (4 цел. 21/40-5,25) : 1 цел. 9/20

+1
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 08:24
    0
    4 - (4 21/40 - 5 1/4) : 1 9/20 = 4,5

    1) 181/40 - 21 / 4 = (181-210) / 40 = - 29/40

    2) - 29/40 : 29/20 = - 1/2 = - 0,5

    3) 4 + 0,5 = 4,5