76 000 * 90 : 1000 - 96 : (48 : 8) * 109 - 5400 : 600

+1
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 15:58
    0
    76 000 * 90 : 1000 - 96 : (48 : 8) * 109 - 5400 : 600 = 5087

    1) 48/8=6

    2) 76000*90=6840000

    3) 6840000/1000=6840

    4) 96/6=16

    5) 16*109=1744

    6) 5400/600=9

    7) 6840-1744=5096

    8) 5096-9=5087