41090:7+11950:5. 240:3•5-399

+5
Ответы (1)
  1. 7 марта, 02:35
    0
    41090:7+11950:5=8260

    1) 41090:7=5870

    2) 11950:5=2390

    3) 5870+2390=8260

    240:3*5-399=1

    1) 240:3=80

    2) 80*5=400

    3) 400-399=1