463700:50+546*40=

55440:90-10460:20=

41090:70+11950:50=

+1
Ответы (2)
  1. 21 июня, 14:10
    0
    1) 463700:50+546*40=31114 2) 55440:90-10460:20 = 90

    1) 463700:50=9274 1) 55440:90=616

    2) 546*40=21840 2) 10460:20=523

    3) 21840+9274=31114 3) 616-523=90

    3) 41090:70+11950:50=

    1) 41090:70=587

    2) 11950:50=239

    3) 239+587=826
  2. 21 июня, 15:11
    0
    463 700:50+546*40=31 114

    1. 463 700:50=9 274

    2.546*40=21 840

    3. 9 274+21 840=31 114

    55 440:90-10 460:20=93

    1. 55 440:90=616

    2. 10 460:20=523

    3. 616-523=93

    41 090:70+11 950:50=826

    1. 41 090:70=587

    2. 11 950:50=239

    3. 587+239=826