Дано: y=x^3, x=1, x=2, осьОx

Найти: S

+4
Ответы (1)
  1. 24 октября, 19:59
    0
    X^2-4x+3=0

    D1=4-3=1

    x1=2+1=3

    x2=2-1=1

    in (1; 3) (-x^2+4x-3) dx=-x^3/3+2x^2-3x| (1; 3) = - 9+18-9 - (-1/3+2-3) = 0+4/3=4/3