Алгашкы егин 200 га жерге егилди егин егилген жердин ауданы келеси жылы 20% одан кейин жылы 20% ости сонгы жылы неше гектар жерге егин егилди? Шешиуи шыгарып бериниздерши

+1
Ответы (1)
  1. 8 марта, 23:20
    0
    200*20:100=40

    200+40=240

    240*20:100=48

    240+48=298