3 1/6 + (-2 5/9) - (1 7/12)

+2
Ответы (2)
  1. 22 марта, 02:28
    0
    1/2 + (-10/9) - 7/12 = 1/2 - 10/9 - 7/12 = - 49/36 = - 1 7/36
  2. 22 марта, 02:38
    0
    3 1/6 + (-2 5/9) - (1 7/12) = 1/2 + (-10/9) - 7/12 = 1/2-10/9-7/12 = - 43/26 = - 1 7/36