Решите уравнения

7⋅ (8+y) - 3y=5y-65

+4
Ответы (2)
  1. 25 апреля, 03:28
    0
    7 * (8+у) - 3 у=5 у-65

    56+7 у-3 у=5 у-65

    56+4 у=5 у-65

    56+65=5 у-4 у

    121=у

    у=121
  2. 25 апреля, 04:50
    0
    56+7y-3y=5y-65

    121=у

    У=121

    Удачи!