510.173-9 * (8892:3+196) =

+3
Ответы (1)
  1. 1 марта, 07:07
    0
    510173 - 9 * (8892 : 3 + 196) = 481733,

    1) 8892 : 3 = 2964,

    2) 2964 + 196 = 3160,

    3) 9 * 3160 = 28440,

    4) 510173 - 28440 = 481733