Sin (π√ (x-2)) sin (π√ (x+2)) = - 1

+4
Ответы (1)
  1. 14 августа, 03:26
    0
    1. sinП√x-2=-1

    π√x-2=-π/2

    √x-2=-π/2/π

    √x-2=-1/2

    x-2=1/4

    x=1/4+2

    x=9/4

    2. sinπ√x+2=-1

    π√x+2=-π/2

    √x+2=-1/2

    x+2=1/4

    x=1/4-2

    x=-7/4