А) 42 + (-16) =

б) - 37 - (-62) =

в) - 17 + (-52) =

г) - 39-35=

+2
Ответы (1)
  1. 10 июля, 09:00
    0
    А) 42 + (-16) = 42-16 = 26.

    б) - 37 - (-62) = - 37+62 = 62-37 = 25.

    в) - 17 + (-52) = - 17-52 = - (17+52) = - 69.

    г) - 39-35 = - (39+35) = - 74.