56:8+42 * (42-39) - 3*4+24:8

+3
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 14:35
    0
    1) 42-39=3

    2) 42*3 = 136

    3) 56:8=7

    4) 136±7=143

    5) 3*4=12

    6) 143-12=131

    7) 24:8=3

    8) 131+3 = 134

    ответ: 134