2 2/3+1 5/6-5/18 5 1/2-1/4+1/8 1/5+7 1/20-3 1/10 8 4/5+1 3/10-2 7/20 1 1/3-1/5+3/4

+3
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 22:55
    0
    2 2/3+1 5/6-5/18=2 24/36+1 30/36-10/36=3 54/36-10/36=3 44/36=4 8/36=

    =4 2/9

    5 1/2-1/4+1/8=5 4/8-2/8+1/8=5 2/8+1/8=5 3/8

    1/5+7 1/20-3 1/10=4/20+7 1/20-3 2/20=7 5/20-3 2/20=4 3/20

    8 4/5+1 3/10-2 7/20=8 16/20+1 6/20-2 7/20=9 22/20-2 7/20=7 15/20=7 3/4

    1 1/3-1/5+3/4=1 20/60-12/60+45/60=1 8/60+45/60=1 53/60