1/6-х=-4/18

-5/12-х=1/6

-4/5+х=5/6

+5
Ответы (1)
  1. 28 мая, 19:02
    0
    1) 1/6 - x = - 4/18

    x = 1/6 + 4/18 = 3/18 + 4/18 = 7/18

    2) - 5/12 - x = 1/6

    x = - 5/12 - 1/6 = - 5/12 - 2/12 = - 7/12

    3) - 4/5 + x = 5/6

    x = 5/6 + 4/5 = 25/30 + 24/30 = 49/30 = 1 19/30