Достаточна ли скорость 100 км часа чтобы 360 км проехать за 3 часа за 4 часа

+4
Ответы (2)
  1. 11 мая, 00:43
    0
    За 3 часа не достатачна

    1) 3 * 100 = 300

    за 4 часа достаточна

    2) 4*100 = 400
  2. 11 мая, 03:36
    0
    За 3 нет, за 4 да

    Смотри, 360/3=120 км/час

    Соответственно, трех часов не хватит, но хватит четырех