1 1/3*2-3/4 * (2 3/5+1 2/15) : 2 1/5

+2
Ответы (1)
  1. 30 мая, 13:40
    0
    1) 2 3/5 + 1 2/15 = 2 9/15 + 1 2/15 = 3 11/15

    2) 3/4 * 3 11/15 = 3/4 * 56/15 = 14/5

    3) 14/5 : 2 1/5 = 14/5 : 11/5 = 14/11

    4) 1 1/3 * 2 = 4/3 * 2 = 8/3

    4) 8/3 - 14/11 = 2 2/3 - 1 3/11 = 2 22/33 - 1 9/33 = 1 13/33