1) - 3,08 * (-1,05)

2) - 4,86 : 0,45

3) 3 * (-1 3/5) * (-3,125)

+3
Ответы (1)
  1. 16 июня, 13:41
    0
    1) 3,234

    2) - 10,8

    1) 3 * (-8/5) = - 24/5

    2) 24/5 * (-3, 125) = 24/5 * (-3125/1000) = 3 * 125/625=375/625=15/25=3/5