90:30 = 7*8-42:7=. 36:4+27=

100:20=. 9*9-9*3=. 50-21:3=

+1
Ответы (1)
  1. 30 августа, 18:21
    0
    90:30=3 7*8-42:7=50 1) 7*8=56 2) 42:7=6 3) 56-6=50 36:4+27=36 1) 36:4=9 2) 27+9=36 100:20=5 9*9-9*3=54 1) 9*9=81 2) 9*3=27 3) 81-27=54

    50-21:3=43 1) 21:3=7 2) 50-7=43

    Удачи!)