10 * (2 х-4) + 3 х*7+х8+60:4

+3
Ответы (1)
  1. 25 января, 19:13
    0
    20 х-40+21 х+8 х+60:4=

    1) 60:4=15

    2) 20 х+21 х+8 х=49 х

    3) 49-40+15=24 надеюсь верно