1) 5/9+13/27

2) 3/8+5/24

3) 5/12-13/72

4) 3/5-1/7

5) 5/12+1/60

6) 9/17-19/68

7) 9/10+4/15

8) 4/15-11/60

+2
Ответы (2)
  1. 9 ноября, 08:37
    0
    1) 5/9+13/27=15/27+13/27=28/27=1 1/27

    2) 3/8+5/24=9/24+5/24=14/24

    3) 5/12-13/72=30/72-13/72=17/72

    4) 3/5-1/7=21/35-5/35=16/35

    5) 5/12+1/60=25/60+1/60=26/60

    6) 9/17-19/68=36/68-19/68=17/68 (1/4)

    7) 9/10+4/15=27/30+8/30=35/30=1 5/30 (1 1/6)

    8) 4/15-11/60=16/60-11/60=5/60 (1/12)
  2. 9 ноября, 11:42
    0
    1) 15/27+13/27=1 1/27

    2) 8/24+5/24=13/24

    3) 30/72-13/72=17/72

    4) 21/35-5/35=16/35

    5) 25/60+1/60=26/60

    6) 36/68-19/68=17/68

    7) 27/30+8/30=1 1/6

    8) 16/60-11/60=1/12