Верна ли эта пропорция

5:6 = 1/12 : 1/10

+3
Ответы (2)
  1. 14 января, 13:49
    0
    5:6=1/12:1/10

    5*1/10=6*1/12

    1/2=1/2

    верна
  2. 14 января, 14:30
    0
    Верна ...