1) 18/25:3/5: 2) 2 5/8:2 1/4

3) 7:14/15. 3) 16/17:8

+4
Ответы (1)
  1. 23 октября, 22:49
    0
    1) 18/25:3/5=18/25*5/3=6/5*1/1=6/5=1 1/5

    2) 2 5/8:2 1/4=21/8:9/4=21/8*4/9=7/2*1/3=7/6=1 1/6

    3) 7:14/15=7*15/14=105/14=7 7/14

    4) 16/17:8=16/17*1/8=2/17*1/1=2/17