27,21 + (3 2/5-1,141) : 0,45 * 14,5

+3
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 14:11
    0
    27.21 + (3 2/5-1.141) : 0,45*14,5

    3 2/5 = 3.4

    1) 3.4-1.141=2.259

    2) 2.259:0.45=5.02

    3) 5.02=72.79

    4) 27.21+72.79=100

    Ответ 100