Упростить выражения 1. 11 х+8 у-7 х+3 у+5 2. 2^3+9 х+4 (7 х+5) - 23 3. 5 у+5^3+4 (2 у+3) - 76

+2
Ответы (1)
  1. 8 октября, 16:07
    0
    1. 11 х+8 у-7 х+3 у+5=4x+11y

    2. 2^3+9 х+4 (7 х+5) - 23 = 8+9x+28x+20-23=37x+5

    3. 5 у+5^3+4 (2 у+3) - 76=5y+125+8y+12-76=13y+61