3xy+2x^2-0,5y x=1,5 y=-5/6

+3
Ответы (1)
  1. 24 апреля, 17:37
    0
    3*1,5 * (-5/6) + 2 * (1,5) ^2-0.5 * (-5/6) = 45/10 * (-5/6) + 4.5+5/10*5/6=-225/60+45/10+25/60 = (-225+270+25) / 60=70/60=7/6