А) 3/10 + 4/15;

б) 11/21 - 7/14;

в) 4 - 2 8/15

г) 3 5/9 + 4 11/18

+3
Ответы (1)
  1. 4 января, 02:12
    0
    А) 9/30+8/30=17/30

    б) 22/42-21/42=1/42

    в) 4-38/15=60/15-38/15=22/15=1 целая 7/15

    г) 32/9+83/18=64/18+83/18=147/18=8 целых 1/6